מיתוסים

ישנם מיתוסים רבים ומשונים בנוגע לחיי המין. לרובם אין כל בסיס הגיוני או מחקרי. מובאים כאן מספר מיתוסים עם ההסבר השובר אותם.


רק הגבר אחראי על חיי המין

יחסי מין נועדו להנאה הדדית והאחריות יכולה וצריכה להיות של שני בני הזוג. לעיתים הגבר ביישן ואז אם האשה לא תיזום, תדירות יחסי המין שלהם תרד. חשוב לדעת שפעמים רבות, הגבר נהנה מעצם העובדה שהאשה מחזרת אחריו ורומזת על רצונה ליחסי מין עמו. אם לאשה זה לא נח לחזר, אין זה אמר שהיא חייבת לבצע את כל החיזור. לפעמים מספיק לתת לגבר רמז שאת מעונינת במין והוא כבר יעשה את הצעדים המעשיים המתאימים. ולסיום, יש נשים עם חשק מיני רב יותר יחסית לגבר שלהן ואז אם האשה לא תיזום, אולי לא יהיה מין כלל?!

על מין לא מדברים
דיבור בין בני זוג גורם לקשר אינטימי טוב. הדיבור מונע אי הבנות בתפקוד המיני, הוא מונע כעסים כי הוא מאפשר לדבר עליהם. חשוב לזכור שאין מובן מאליו בחי המין ולכן צריך לכוון וללמד את בני הזוג מה אנו רוצים. רצוי לא לנהל שיחות מעמיקות בזמן יחסי המין אלא לשמור זאת לזמן אחר. במהלך יחסי המין ניתן לכוון קלות את בני הזוג למגע כזה או אחר הרצוי לנו. אז זכרו, בכדי להגיע למעשה (מוצלח) כדאי להתחיל בדיבור.

הגודל קובע
זוהי שאלה עתיקת יומין אותה הגברים שואלים את עצמם. אצל רוב הנשים גודל הפין אינו משמעותי. ככל הידוע אורך הפין אינו משמעותי, קוטרו משמעותי יותר. אין לחלוק על העובדה שיש גברים עם פין יותר גדול ואחרים בעלי איבר יותר קטן אך התפקוד המיני אינו תלוי באורך. אצל גבר עם פין קצר, בזקפה הוא יגדל הרבה באופו יחסי לגודלו המקורי ואילו אצל גבר עם פין ארוך, הוא יגדל דרך כלל פחות יחסית לגודלו המקורי ולכן גם גבר בעל פין קצר יגיע בזקפה לאורך קרוב לזה של הגבר שבמלתחה היה נראה מצויד טוב יותר. הנרתיק מתאים את עצמו כמעט לכל גודל. גמישותו של הנרתיק מאפשרת התרחבות והתארכות בהתאם לצורך. למרות שלגודל הפין אין משמעות, אצל גבר שירגיש תסכול וחוסר בטחון מיני עקב המחשבה שאיברו קטן יכולה להופיע חרדת ביצוע ואז יפגע התפקוד המיני שלו. כך שהכל תלוי באיבר המין העיקרי שלנו – המוח.

אין מין בגיל הזהב
יש מיתוסים רבים על המיניות אך יש הרבה יותר מיתוסים על מין בגיל המבוגר, כגון – מין מיועד רק לצעירים ויפים, אהבה קיימת רק בצעירים, קשישות המתענינות במין הן סוטות ועוד. האמת היא שאין הגבלה של גיל בקשר למה שקשור במין. בכל גיל כל אחד יקבע לעצמו מה מתאים לו. קשישים רבים, גם מעל גיל 80 מקיימים יחסי מין באופן סדיר. המחקרים מראים שזוגות המקיימים יחסי מין הם יותר בריאים בגוף ובנפש.

יש תנוחות שונות הקובעות את מין העובר
לא פעם אני נשאל על דרכים להעלאת הסכוי לבן או לבת. ישנם מיתוסים שונים מה מעלה סכוי לבן ומה מעלה סכוי לבת. התאורים כוללים תנוחות שונות שלעיתים צריך להיות אקרובט כדי לבצע אותן, אורגזמה של האשה לפני הגבר או אחריו ועוד ועוד. צר לי לאכזב אתכם. לא מוכרת עדיין שום שיטה שנבדקה באופן מדעי והוכיחה שצורה כלשהי של יחסי מין מעלה סכוי לבן או לבת.

פנטזיה = בגידה
הפנטזיה היא כלי מצוין לשפור המיניות. הפנטזיה תמיד קשורה להנאה, אין פנטזיה של סבל. היא עוזרת לנו לעקוף פחדים וחששות ומאפשרת לחוות חוויות מיניות באופן מהנה. בזמן פנטזיה, אפשר לקבל (או לשלול) חוויות שליליות שהיו בעבר והיא יכולה להפוך לחוויה מתקנת. בפנטזיה אפשר ומותר לחרוג מגבולות המוסר והתרבות מבלי לפגוע במציאות. בפנטזיה אין בגידה כי היא משרתת בעצם את שני בני הזוג. כאשר בני הזוג משתמשים בפנטזיה, המיניות שלהם טובה יותר והיא מושלכת גם כלפי בן או בת הזוג שלהם. זהו חלק חשוב מאד בבריאות המינית.

כדאי להמנע מיחסי מין ככל האפשר
תורות שונות, בעיקר במזרח הרחוק מטיפות לנסות להפחית יחסי מין והוצאת זרע, בכדי לשמר אנרגיות פנימיות. המציאות והמחקרים מעידים בדיוק להיפך. יחסי מין סדירים אצל הגבר מונעים דלקות בבלוטת הערמונית ואולי אף סרטן ערמונית. יחסי מין בנשים מסוגלים להפחית כאבים כרוניים שונים. המיניות חשובה גם לבריאות הנפשית ומין משפר מצבי רוח, מפחית דכאון ותורם לבטחון העצמי בגברים ונשים כאחת. על פי מחקרים, יחסי מין קבועים הם ערובה לחיים ארוכים וטובים יותר.

נשים נהנות רק ממין רומנטי
תחושת החשק היא ספונטנית ומהירה אצל רוב הגברים. כאשר יש בסביבה בת זוג המענינת אותם יש בהרבה מקרים תשוקה מהירה ורצון להגיע למגע גופני. מקובל לאמר שהנשים מעונינות במין רק על רקע רומנטי ורק מתוך רגש ולא מתאוה. זה נכון וקיים באחוז ניכר מהנשים אך לא בכולן. הנשים מתחלקות לשלוש קבוצות מבחינת החשק והצרכים שלהן.
שליש – צריכות בטחון ואינטימיות כדי לרצות לקיים יחסי מין ("מין מהלב")
שליש – הן נשים עם ליבידו גבוה ונהנות ממין גם ללא זוגיות קבועה ("מין מהמח")
שליש – מקיימות יחסי מין בעקבות עוררות גופנית ("מין מהגוף/נרתיק").
על פי התאוריה הזאת, כל אשה יכולה בזמנים שונים של חייה, לעבור מקבוצה לקבוצה.

אורגזמה חייבת להיות בחדירה
אורגזמה היא אחת התחושות הגופניות הנעימות ביותר, היא קשה לתאור מילולי, אך מי שחוותה אותה יודעת על מה מדובר. בעבר חשבו שהאורגזמה הנרתיקית קיימת באשה בשלה מינית ואילו אורגזמת דגדגן בנשים פחות בשלות. כיום ידוע שכשמונים אחוז מהנשים מגיעות לאורגזמה מגרוי הדגדגן ורק כעשרים אחוז מגרוי נרתיקי. חלק מהנשים הבטוחות שהאורגזמה שלהן היא נרתיקית ללא גרוי הדגדגן, אינן יודעות שחיכוך הגבר בגופו בדגדגן במהלך יחסי המין הוא הגורם לעיתים לאורגזמה. אין זה אומר שלא צריך לנסות להגיע לכך מדי פעם וכמובן שזה נעים כשזה קורה אך הדבר תלוי קודם כל בשליטה טובה של הגבר על השפיכה שלו. חשוב להדגיש שאסור שזה יהפוך לשאיפה המינית של בני הזוג, כי אז הם יכולים לאבד את ההנאה המינית על חשבון חיפוש האורגזמה הנרתיקית.

חשוב לפלוט זרע מיותר כאשר לא מקיימים יחסי מין
אין שום סכנה אם אדם לא מקיים יחסי מין או מאונן ואינו פולט זרע בכלל. הגוף פולט את עודפי הזרע שלו בעת קרי לילה (שפיכה בלתי רצונית של זרע מתוך שינה). כאשר גבר אינו פולט זרע, הגוף מתאים את עצמו למצב ומייצר פחות זרע. בעתיד, בתקופות בהן תהיה פליטת זרע רבה יותר, הגוף יתחיל שוב לייצר זרע בקצב מהיר יותר ולפי הצורך. אצל מי שמקיים יחסי מין או מאונן אין בדרך כלל קרי לילה כי אין לו עודפי זרע אך כאמור, אין זה אומר שחשוב לפלוט זרע אם אין חשק לכך.

מין מחייב כושר גופני מצוין ולכן הוא מסוכן בחולי לב
יחסי מין מלאים הכוללים חדירה, הם פעילות גופנית המצריכה כושר מסוים, אך הרבה פחות ממה שמקובל לחשוב. הכושר הדרוש לקיום יחסי מין הוא מקביל לכושר הנחוץ לעלית שתי קומות ברגל. בחיי מין סדירים מופרש טסטוסטרון, שהוא ההורמון האחראי גם על החשק המיני (בגברים ונשים) אך גם בעל השפעה של הגנה על שריר הלב. לכן – יחסי מין אחרי התקף לב הינו אקט בטוח יחסית, למי שאכן מסוגל למאמץ עלית שתי קומות ברגל בלי שיחוש תעוקה בחזה. במחקרים נמצא כי קיום יחסי מין לפחות שלוש פעמים בשבוע מפחיתה באופן ניכר את הסיכוי ללקות בהתקף לב. למרות כל העובדות שצוינו ישנה ירידה בתפקוד המיני לאחר התקפי לב, הנובעת מחששות פסיכולוגיים של החולים ולא מסיבה גופנית.

נטילת ויאגרה היא מסוכנת בחולי לב
ויאגרה פותחה במקור על ידי חברת פייזר כתרופה לטיפול בתעוקת חזה ובמקרה התגלתה כיעילה לטיפול בבעיות זקפה. למרות דיווחים על התקפי לב ומוות פתאומי לאחר שימוש בויאגרה, מחקר חדש ורציני הוכיח שהתרופה בטוחה אצל רוב הגברים עם מחלות לב תנאי שאינם נוטלים תרופות המכילות ניטרטים (כגון: מונוניט, קורדיל, איזוקט ועוד). יתרה מזאת, על פי מחקרים בבעלי חיים, סילדנאפיל, המרכיב הפעיל בתרופה ויאגרה, עשוי למנוע התפתחות של מחלות לב ואירועים לבביים, הנובעים מלחץ דם גבוה, על ידי הגברת רמת הפעילות של חלבון המגן מפני כשלים בפעילות הלב. כל האמור נכון גם לגבי התרופות האחרות מקבוצה זו – סיאליס ולויטרה. כמובן שתמיד יש להתייעץ עם רופא לפני הנטילה ולרכוש את התרופות רק בבתי מרקחת מוכרים.