טיפים

10 טיפים היכולים לשפר את חיי המין שלך

 

יום פינוק

כל אחד ואחת חולמים לפעמים על יום פינוק בו יקבלו מבן זוגם את כל מה שעולה ברוחם. מדי פעם, ניתן וכדאי להגשים חלום זה. כדאי לקבוע מדי פעם יום פינוק. זה יכול להיות על בסיס קבוע, למשל פעם בחודש, או באופן ספונטני. ביום זה אחד מבני הזוג יבצע ערב פינוק לבן הזוג השני וביום אחר יתחלפו בתפקידים. אפשר לבסס את הפעילות על פי בקשות ורצון המקבל/ת ואז ניתן להגשים פנטזיות, או להשאיר את הדמיון בידי המבצע/ת וכך להגביר את הסקרנות מהבלתי ידוע. אז קדימה, תתחילו להפעיל את הדמיון!

מה עושים כשהעסק לא עובד?
מדי פעם קורה שהתפקוד המיני לא במיטבו. כמעט כל גבר יכול לזכור ארוע או ארועים בחייו בהם הזקפה לא הופיעה או שהיתה זקפה שירדה לפתע. בדרך כלל זה נובע מלחץ נפשי או רגשי וככל שמנסים יותר להביא את הזקפה, כן רבים הסיכויים שהיא לא תופיע ברגע הרצוי. הכלל הכי חשוב במצב זה הוא לא לנסות ללחוץ על הגוף לבצע את מה שאינו רוצה או מסוגל לתת באותו רגע. חשוב לא להתנתק מבת הזוג, אלא לנסות להרגע ולהמשיך במגע גופני מיני הדדי של ליטופים ללא נסיון של חדירה. עדיף אפילו להחליט ולאמר שהערב לא מנסים יותר חדירה ואז למרבה הפלא יכולה הזקפה לחזור. אם הזקפה חוזרת, עדיף לא לנסות שוב כי יש סכוי שברגע החדירה היא תרד שוב. במידה ולא חזרה כדאי להמשיך במגע על פי החשק ולהסתפק בכך. לבת הזוג יש תפקיד מכריע בהרגעה ובאמירה שהיא יכולה להנות גם ללא חדירה. אם תצליח לספק את בת הזוג שלך בגרוי חיצוני התחושה של שניכם תהיה טובה יותר, גם אם הזקפה לא חזרה ואתה לא הגעת לסיפוק מלא.

קביעת מפגש מיני ביומן
המדיה הקולנועית חינכה אותנו שבמין חשובה הספונטניות. הספונטניות אכן מהנה ומיוחדת, אך אין זה אומר שבכל סיטואציה זה נכון. לפעמים תכנון של מפגש מיני יכול לגרום לעוררות מינית רבה יותר מאשר ארוע כביכול ספונטני. נעים יותר להפגש לאחר תכנון והכנה כגון מקלחת ובושם מאשר מפגש ספונטני מיד כשחוזרים הביתה עם זיעה של יום מפרך. התכנון חשוב במיוחד אצל זוגות עסוקים ועייפים המגיעים למיטה מותשים ונרדמים מיד. לחילופין, אם קבעתם מפגש ביומן, כל אחד ישתדל לפנות את עצמו ולסיים את המטלות הרגילות מוקדם יותר מהרגיל כדי שמפגש מיני אכן יתרחש. אז לפתוח יומנים ולקבוע מפגש מתוכנן ואם לפני כן יצוץ גם מפגש ספונטני – מה טוב.

פיקניק בסלון
רובנו אוהבים לצאת לנופש בבתי מלון או צימרים ואז גם האהבה חוגגת. זה כרוך בתכנון, הזמנת מקום ונטילת חופש מהעבודה וכרוך גם בהוצאה כספית. ניתן לבצע יום כיף בבית. צריך רק לדאוג מבעוד יום לאפסן את הילדים אצל הסבתא או החברים. לקנות בדרך הביתה יין טוב, בגטים, גבינות טובות וממרחים, פירות אקזוטיים או שוקולד משובח. חשוב מאד לנתק טלפונים ופלפונים, לפרוס על השטיח בסלון שמיכת פיקניק ולהתחיל בטעימות. דווקא כיון שנמצאים בבית בסיטואציה שונה, מובטח שהקינוח יגיע מהר מאד.

לא לזייף אורגזמות
זהו טיפ קצר וברור לבנות המין היפה – לא לזייף אורגזמות.
בשלב מסוים זה יתחיל להיות מתיש עבורך, אך אז זה יהיה מאוחר מדי.
בשלב מסוים בן הזוג יגלה זאת וירגיש נבגד ומושפל.
אם תזייפי אורגזמות, לא תצליחי לעולם להגיע אליהן ולהנות כפי שמגיע לך.
אז . . . אל תנסי זאת !

מין ללא חדירה
המושג יחסי מין כולל כל מגע גופני בין בני זוג. למגע שלפני החדירה אנו נוהגים לקרוא – משחק מקדים ולעיתים אנו שוכחים שיש צורות מגע רבות פרט לאקט החדירה. בתקופות חיים שונות או סתם לפי החשק, ניתן וכדאי לנסות מגע הדדי מהנה ללא חדירה, דהיינו, רק "משחק מקדים". אפשר להחליט מדי פעם על יום של מגע ללא חדירה, עם או בלי הגעה לאורגזמה. זה מומלץ בעיקר לזוגות עם קשיים בחדירה כגון הפרעות בזיקפה או כאב של האשה בחדירה כתוצאה ממחלה, ניתוח, הקרנות ואפילו סתם דלקת בנרתיק. זה בהחלט יכול להוות גיוון לכל זוג, בעיקר לזוגות החיים בזוגיות ארוכה המחפשים שינויים.

לא להזכיר את ה-X במיטה
אחד האיומים הגדולים במיטה, בעיקר עבור גברים הוא השוואת הביצועים שלהם לאלו של גבר אחר. נשים נוטות לפעמים להזכיר זאת בכדי לנסות לשפר את חיי המין שלהן בצורת בקורת בונה. אבל . . . בקורת כזאת יכולה להיות אך ורק בקורת הורסת. גם נשים אינן אוהבות שהגבר שלהן מספר על מעלליו עם האקסיות שלו. ההשוואה גורמת לכולם להרגיש נחותים , ויחסי המין הופכים למבחן, בו בדרך כלל נכשלים ולא מצליחים. אז אם בכל זאת זקוקים להשוואות – נא לנתח זאת בראש או לספר לחבר/ה קרוב/ה אך בשום אופן לא לבן/ת הזוג שלך.

בקשו מהפרטנרים רק מה שהם מוכנים לעשות
לכולנו יש פנטזיות וחלקן אף ניתן למימוש. אם יש מספיק פתיחות בין בני זוג אפשר לבקש מהם לעשות לנו משהו שאנחנו מאד רוצים. הגיוון האפשרי במין הוא רב, אך לא כל אחד או אחת, מוכנים לעשות ולהשתתף בכל סוג של מין. ניתן וכדאי להסביר לבני הזוג מה מגרה אותנו ובמה אנו חושקים, אך במיטה אסור ללחוץ או לאלץ לעשות משהו הנוגד את רצון השני. זה לא נכון, לא אתי ובסופו של יום יכול לגרום לסלידה מוחלטת מכל מה שקשור למין.

ספרו לבן/ת הזוג מה אתם אוהבים. הם לא אמורים לנחש זאת
כאמור, לכולנו יש פנטזיות ואותן היינו רוצים לישם בעזרת בני זוגנו. לעיתים יש מחשבה שבן הזוג בודאי מכיר אותנו ויודע במה אנו חושקים. הנחה זו אינה נכונה. בני הזוג לא אמורים לדעת מה מגרה אותנו, אם לא נספר להם. כדאי לשתף את בני הזוג ברצונותינו, הן בשיחה מקדימה והן בתדרוך מקוצר בעת המגע עצמו. רצוי לא לתת "רשימת מצרכים" ו"אופן ההכנה" אלא להסביר באופן כללי מה היינו רוצים ואם זה מתאים לפרטנר הוא/היא בודאי ישמח להנות אותנו.

CHECK UP שנתי למיניות
המערכת המינית משתנה בצרכיה וביצועיה במהלך השנים.
מתי בדקת את המערכת המינית שלך לאחרונה? האם ניתן לשנות או לשפר משהו שיעזור לך להנות יותר ולהרגיש בטחון עצמי רב יותר? בד"כ התשובה לכך היא חיובית. ה-CHECK UP"" השנתי קיים בהרבה מערכות וכדאי לישם אותו גם לגבי חיי המין. למעשה המערכת המינית מסובכת יותר מכלל המערכות. לכן – כדאי ליישם רעיון מקורי ופשוט. להגיע ליעוץ סקסולוגי פעם בשנה-שנתיים, לבד או עם בן/בת הזוג ולבצע רשימת מלאי ורשימת חוסרים בכל מה שקשור לתפקוד המיני – הפיזי והרגשי, האישי והזוגי. איש מקצוע יעזור לנו לשקף את מצבנו ויעזור לנו לעשות קצת סדר בבלגאן הקיים ולקבל טיפים, כיצד ניתן לארגן ולשפר את התפקוד המיני. אני מציע שכל אחת ואחד יפרגן לעצמו, ויתן לעצמו מתנה ליום ההולדת ובאותו חודש יגיע ל- CHECK UP מיני שנתי.